Pegal je gimanzijski školski list koji pod tim nazivom počinje izlaziti 2003. godine i do sada je obilježavao sve važne školske događaje i pratio naše učenike na različitim državnim, međunarodni i europskim događanjima.

Na zahtjev naše ravnateljice htjeli smo vam na jedan sažet način izdvojiti najvažnije Pegline članke počevši od 2003. god do danas. Tako vam pružamo uvid u tadašnje generacije, njihovu odjeću, modu, razmišljanja, stajališta koja su se podosta promjenila.

Ovim činom također nastojimo popularizirati Peglu i zainteresirati što veći broj učenika koji bi željeli postati djelom pegline redakcije pod vodstvom Mile Kundajce, prof. Pružili smo vam uvid u početke organizacija Antuna, Vrane  i ostalih manifestacija koje su danas sastavim dijelom svake školske godine.

Nadamo se da ćete uživati u kronološkom pregledu Pegle i da ćete se priključiti  našoj redakciji.

Ivana Morić, 3A

ZADNJE VIJESTI

Natječaj ‘Vukovar – Europska poruka mira’

Uredi zastupnika Davora Ive Stiera i Bernda Posselta objavljuju natječaj za izradu najboljeg eseja na temu „Vukovar – europska poruka mira“. Pročitajte pravila natječaja! Članak 1. Uredi zastupnika u Europskom parlamentu Davora Ive Stiera i Bernda Posselta , iz Kluba zastupnika europske pučke stranke objavljuju natječaj za izradu najboljeg eseja na temu „Vukovar – europska…
Više

Lidrano 2013

I ove je godine naša škola bila uspješna u jezičnom stvaralaštvu. Državna smotra literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva Lidrano 2013. održala se od 9. do 11. 4. u Primoštenu. Na smotru se svake godine pozivaju najbolji radovi iz cijele Hrvatske, i to svega 15 radova u pisanim kategorijama, a Gimnazija Antuna Vrančića sudjelovala je u…
Više

Predstavljen novi broj Pegle

Sinoć je u Gradskoj knjižnici predstavljen novi broj Pegle, časopisa Gimnazije Antuna Vrančića.Časopis su prezentirale Dora Bumber i Martina Žic, urednica i njena zamjenica, predstavivši publici niz tema i događanja koji su ovoga puta zaslužili svoje mjesto u Pegli: Od neizostavne Vrane i Antuna, zaslužnih nagrađivanih učenika do zabavnih karikatura i stripova. ‘Najšibenskija naslovnica dosad’…
Više