U sklopu projekta ‘Naš Brešan’ koji je u svom začetku, maturanti Gimnazije Antuna Vrančića, točnije 4. a, 4. e i 4. f razred ovih su dana oplemenili nastavno gradivo terenskom nastavom. Pod vodstvom mentorice, profesorice Mile Kundajice, posjetili su zgradu u kojoj je profesor živio, grafit koji je nastao njemu u čast u sklopu projekta ‘Šibenik, grad književnosti’, kao i samu spomen sobu u šibenskom kazalištu.

Ravnatelj Jakov Bilić, i sam bivši gimnazijalac, proveo je učenike kroz trenutni postav sobe koja je zamišljena, naglašava, da što življe i autentičnije predstavi Brešanov drugi dom. Kako je nastala, što sve sadržava, zašto su pojedini izloženi detalji baš takvi, kakav je profesor bio privatno i druge zanimljivosti koje su učenici imali priliku čuti, razgledavajući Brešanove osobne predmete, zaokružile su njihovo već stečeno teoretsko znanje o poznatom sugrađaninu i jednom od najvećih imena novije hrvatske književnosti.

‘Želja mi je bila, a postojao je i dogovor s pok. prof. Jelom Godlar Brešan, ranijih godina, da profesor dođe u školu ali ne kao gost nekog književnog susreta već da održi sat, no nesretne okolnosti i njegova ozljeda spriječile su ideju koju je objeručke prihvatio. Ipak, stalo mi je da bar na neki način prije nego odu dalje u život učenici znaju gdje žive i školuju se i tko je ranije predavao za istom ovom katedrom’- zaključila je prof. Mila Kundajica.

ZADNJE VIJESTI

Quantum of happiness

Učenici 4.b sudjelovali su u eTwinning projektu Quantum of happiness zajedno s učenicima iz Turske, Rumunjske, Moldavije, Poljske i Francuske pod mentorstvom profesorice Lorane Antunac. U sklopu projekta provedena je zajednička anketa o raznim aspektima školskog života u svim školama te su učenici statistički analizirali podatke od škola partnera. Rezultate ankete naših učenika analizirali su…
Više

eTwinning projekt e-Trigonometrija

Učenici 3.A zajedno s profesoricom Loranom Antunac uspješno privode kraju još jedan eTwinning projekt pod nazivom e-Trigonometrija u kojem su razvijali STEM kompetencije i IKT kompetencije s posebnim naglaskom na program dinamične geometrije Geogebra. U projektu su osim učenika naše škole sudjelovali učenici Elektrotehničke i prometne škole u Osijeku, Srednje škole Marka Marulića u Slatini, Srednje…
Više

Rotary klub Šibenik – Za šibensku izvrsnost

Rotary klub Šibenik tradicionalno provodi akciju ‘Za šibensku izvrsnost’ kojom pomaže nadarene sugrađane, većinom mlade koji se pripremaju za neki od odabranih studija u kategoriji u kojoj su se se pokazali kao izvrsni. Za ostvaren izvrstan uspjeh na županijskom natjecanju te poziv na državno natjecanje ove godine je nagrađeno troje maturanata iz naše županije. Na…
Više