Učenje u prirodnom okruženju smatra se jednim od najprimjerenijih načina poučavanja. Zbog toga su učenici 1.b, 1.d i 1.e, uz vodstvo svojih profesorica biologije i povijesti (prof. A. Bogadi, prof. T. Šantić i prof. I. Sačić) sunčanu i ugodnu subotu (21.5.2022.) proveli u DOLINI NERETVE. Po dolasku u Metković posjetili su vrlo suvremeno opremljen Prirodoslovni muzej koji sadržava više od 340 preparata među kojima su primjerci 218 ptičjih vrsta. Potom je uslijedila vožnja neretvanskom lađama rijekom Norin, prilikom koje su učenici imali priliku upoznati biljni i životinjski svijet močvarnog područja. Nakon okrepljujućeg ručka učenici su posjetili Arheološki muzej u mjestu Vid. To je prvi arheološki muzej “In situ” (na mjestu nalaza) u Hrvatskoj gdje je otkopano 16 hramskih kipova cara Augusta i njegove obitelji kao i ostalih rimskih moćnika i božanstava. Prije povratka kući učenici su imali priliku razgledati i Makarsku te se malo rashladiti u moru.

Preporuka: “Pogledaj duboko u prirodu i onda ćeš sve bolje razumjeti.”A. Einstein

ZADNJE VIJESTI

SVEČANA PODJELA SVJEDODŽBI O DRŽAVNOJ MATURI – FOTOGALERIJA

20. srpnja 2022. se u našoj školi održala svečana podjela svjedodžbi o državnoj maturi. Maturantima, prisutnim djelatnicima i nekolicini roditelja na početku se obratio ravnatelj Zoran Smolić izrazivši zadovoljstvo rezultatima te uputio čestitke maturantima na uspjehu. Tim se riječima pridružila i nastavnica Žaneta Zaninović, ispitna koordinatorica, istaknuvši pritom učenike koji su s odličnim uspjehom položili…
Više

Odličan uspjeh naših učenika na Državnoj maturi 2022.

Iskrene čestitke učenicima koji su iz svih obveznih predmeta koje su polagali na državnoj maturi dobili ocjenu odličan:Karađole Antonija, 4aKaran Donna, 4aŠarac Kristijan, 4aMilković Katarina, 4cGrgurin Bruna, 4dVuković Patricija, 4eČestitke učeniku Perica Vici, 4a koji je riješio test iz matematike na A razini 100%.
Više

Gimnazija Antuna Vrančića na 5.mjestu najboljih gimnazija u državi

Prema rezultatima Državne mature 2021. godine Gimnazija Antuna Vrančića nalazi se na 5. mjestu najboljih gimnazija u našoj državi. Učenici su postigli prosjek 4,30. Bravo svima, a s nestrpljenjem iščekujemo i rezultate ovogodišne mature! https://mok.hr/vijesti/item/35423-po-uspjehu-svojih-ucenika-na-drzavnoj-maturi-sibenska-gimnazija-antuna-vrancica-na-5-je-mjestu-medu-30-najboljih-hrvatskih-gimnazi
Više