U organizaciji Hrvatskog školskog sportskog saveza održan je ovogodišnji projekt Igram, pišem, lajkam u Poreču, a Paola Perica odabrana je između 20 učenika u novinarskom kampu.

Naša maturantica Paola Perica sudjelovala je na IPL natječaju koji ove godine ponovo educira nove učenike novinare. Igram, pišem, lajkam projekt izabrao je, iz svake županije, učenike s najbolje ocijenjenim radovima, u čemu je naša Paola bila visoko pozicionirana s 83 boda od mogućih 90.

Tako su se, 3.3.2022., Paola i njena mentorica prof. Mila Kundajica uputile za Poreč gdje su u hotelu Albatros boravile većinski dio svojih edukacija. Cilj edukacije je upoznati učenike s novinarstvom i njegovim posebnostima.
Predavači su u svoje prezentacije unijeli sve potrebne informacije koje su radoznali učenici upijali, a neki od predavača bili su: Ivanka Toma, novinarka Jutarnjeg lista, Marin Šarec, sportski novinar i freelancer, Marin Pavelić, snimatelj i novinar te ostali. Marija Bobinski, koja je i sama prisustvovala IPL natječaju još 2014., ostala je u kontaktu s HŠSSom te je upravo ona koordinatorica ovogodišnjeg IPL natječaja. Uz nju, kao stručnjakinju u komunikaciji, bila je i njena kolegica, Tea Franjić, koja je više sklona fotografiranju . Njih dvije su svim finalistima ukazale na to koliko ih je baš ovaj projekt pogurao u karijeri. Uz sate pisanja i fotografiranja, Ivan Fedor, uputio je učenike u medijsku pismenost i u radijsko novinarstvo.
Svoje znanje su primjenjivali na raznim radionicama te zbog natrpanog rasporeda nisu imali previše vremena za razonodu, međutim, bez obzira na količinu posla, stečena su predivna nova iskustva i sklopljena nova prijateljstva. Natjecanje je i dalje u tijeku jer finalisti svoje radove šalju sve do šestog mjeseca ove godine, a na samom kraju bit će izabran ovogodišnji pobjednik. Njihov zadatak je izvještavati nas s bilo kojih natjecanja na koja budu poslani, a to su imali priliku iskusiti već u sklopu edukacije. U sportskoj dvorani Poreč, 6.3.2022., održano je natjecanje u plesu s kojeg su finalisti, uz pomoć predavača, pisali razna izvješća i intervjuirali sudionike natjecanja. Odredili su tko što radi i bili toliko uspješni da su iznenadili predavače, pa čak i svoje mentore.

Uz ovu edukaciju upoznajete pravu stranu novinarstva što nam je potvrdila i naša Paola koja vas sve poziva da se dogodine prijavite na IPL natječaj i pustite mašti na volju.

ZADNJE VIJESTI

Projekt „Funkcije ljubavi“

Učenici 3.A i 3.D razreda povodom Valentinova sudjelovali su u projektu „Funkcije ljubavi“ u kojem su spojili matematiku i programiranje. U Pythonu i GeoGebri crtali su srca pomoću jednadžbi i grafova funkcija. Tijekom rada primijenili su znanja o programiranju, funkcijama i koordinatnom sustavu te vidjeli kako matematička formula može postati konkretan vizualni oblik. Radovi su…
Više

Maturalni ples 2026.

31. siječnja 2026. u hotelu Imperial u Vodicama održani je svečani maturalni ples generacije 2025./2026. Zahvaljujemo Veleučilištu u Šibeniku na sponzorstvu.
Više