Jedanaest učenika trećih razreda: Kata Aras, Anamarija Delić, Lucija Petra Josić, Lovre Paić, Helena Pirjak, Karla Komlen, Izabela Kozić, Nola Lozić, Rozalia Marija Antolos, Luka Ćaleta i Marko Ekmečić pod mentorstvom Žane Antunac, prof. sudjelovali su na 16. Državnoj smotri simuliranih suđenja, iz područja GOO-a, koje se održalo 12.ožujka 2022. online.

Na Smotri je sudjelovalo 19 škola iz cijele Hrvatske, a naši učenici zablistali su u raspravi u kojoj su kao Državno odvjetništvo POBIJEDILI Obranu koju su predstavljali učenici Prve sušačke hrvatske gimnazije iz Rijeke. Svojim pitanjima, argumentima protivničkoj ekipi nisu dali niti minimalnu šansu da povedu, a uvjerljivim ulogama – učenica Karla Komlen kao žrtva obiteljskog nasilja, te Rozalia Marija Antolos kao kći žrtve – oduševile su sudački dvojac sa Općinskog suda u Novom Zagrebu. Iskrene čestitke učenicima i mentorici!

ZADNJE VIJESTI

Uspješno proveden prvi interdisciplinarni scenarij poučavanja!

U sklopu provođenja Erasmus+ projekta „Suvremena škola“ (2025-1-HR01-KA122-SCH-000322060), zakoračili smo u uzbudljivo poglavlje moderne nastave. Učenici trećih razreda (3. a i 3. b) nakratko su zamijenili klasične školske klupe učenjem u realnom okruženju, uspješno povezavši teorijske koncepte ekološke i društvene održivosti s praksom na terenu.Naš prvi integrirani scenarij pod nazivom „Održivost na djelu: Spoj ekološke…
Više