Nakon dužeg perioda bez putovanja i učenici i nastavnici su jedva dočekali otići na izlet. Učenici drugih razreda uz vodstvo profesorica biologije T. Šantic i A. Bogadi posjetili su Aquatiku – slatkovodni akvarij, jedini u ovom dijelu Europe. Uz stručno vodstvo vidjeli smo oko 100-tinjak vrsta riba. Za vrijeme razgledavanja mogli su se čuti zvukovi iz prirode, a osvjetljenje nas je približilo pravom ribljem staništu. U drugom dijelu izleta posjetili smo Pećinski park Grabovača, jedini takav u Europi. Tu se nalazi 8 špilja i 1 jama, a špilja Samograd koju smo i posjetili, najpoznatiji je speleološki objekt. Ulaz u špilju oduzima dah, a spuštali smo se stepenicama uklesanim u stijenu. Špilja je prostrana i u divnim bojama. Tu su pronađeni dijelovi keramičkog posuđa i kosti iz kasnog brončanog i željeznog doba. Kući smo se vratili u večernjim satima oduševljeni prirodnim ljepotama RH.

ZADNJE VIJESTI

SVEČANA PODJELA SVJEDODŽBI O DRŽAVNOJ MATURI – FOTOGALERIJA

20. srpnja 2022. se u našoj školi održala svečana podjela svjedodžbi o državnoj maturi. Maturantima, prisutnim djelatnicima i nekolicini roditelja na početku se obratio ravnatelj Zoran Smolić izrazivši zadovoljstvo rezultatima te uputio čestitke maturantima na uspjehu. Tim se riječima pridružila i nastavnica Žaneta Zaninović, ispitna koordinatorica, istaknuvši pritom učenike koji su s odličnim uspjehom položili…
Više

Odličan uspjeh naših učenika na Državnoj maturi 2022.

Iskrene čestitke učenicima koji su iz svih obveznih predmeta koje su polagali na državnoj maturi dobili ocjenu odličan:Karađole Antonija, 4aKaran Donna, 4aŠarac Kristijan, 4aMilković Katarina, 4cGrgurin Bruna, 4dVuković Patricija, 4eČestitke učeniku Perica Vici, 4a koji je riješio test iz matematike na A razini 100%.
Više

Gimnazija Antuna Vrančića na 5.mjestu najboljih gimnazija u državi

Prema rezultatima Državne mature 2021. godine Gimnazija Antuna Vrančića nalazi se na 5. mjestu najboljih gimnazija u našoj državi. Učenici su postigli prosjek 4,30. Bravo svima, a s nestrpljenjem iščekujemo i rezultate ovogodišne mature! https://mok.hr/vijesti/item/35423-po-uspjehu-svojih-ucenika-na-drzavnoj-maturi-sibenska-gimnazija-antuna-vrancica-na-5-je-mjestu-medu-30-najboljih-hrvatskih-gimnazi
Više