Učenici šibenske Gimnazije Antuna Vrančića u pratnji nastavnika fizike Tomislava Donđivića prisustvovali su otvorenju manifestacije ‘Mjeseca astronautike’ koje se održalo u Osnovnoj školi Meterize. Manifestacija je stara 40 godina, a organizira je Hrvatski astronautički i raketni savez u cilju popularizacije astronomije i astronautike. Prilikom otvorenja postavljena je izložba o razvoju svemirskih raketa, a nakon toga je održano predavanje ‘Mogućnost života na drugim planetima i mjesecima’ Dinka Bratuovića iz Akademskog astronomskog društva Rijeka.

slika1

ZADNJE VIJESTI

Uspješno proveden prvi interdisciplinarni scenarij poučavanja!

U sklopu provođenja Erasmus+ projekta „Suvremena škola“ (2025-1-HR01-KA122-SCH-000322060), zakoračili smo u uzbudljivo poglavlje moderne nastave. Učenici trećih razreda (3. a i 3. b) nakratko su zamijenili klasične školske klupe učenjem u realnom okruženju, uspješno povezavši teorijske koncepte ekološke i društvene održivosti s praksom na terenu.Naš prvi integrirani scenarij pod nazivom „Održivost na djelu: Spoj ekološke…
Više