Zanimljivom predstavom “Filozof kaže: Ženom se ne rađa, ženom se postaje“ maturanti šibenske gimnazije obogatili su program povodom Noći knjige 2017. koji se održao u petak 21.4.2017. u gradskoj knjižnici „Juraj Šižgorić“.
U sklopu tog programa otvorena je i izložba fotografija i plakata koje su izradili maturanti, a na kojima su prikazali svoje poimanje nekih filozofskih pojmova poput alijenacije, hedonizma i optimizma.
Za taj su program zaslužni učenici: Kristijan Kovilić, Karlo Šprljan, Frane Bakula, Vjeko Zorić, Sara Pauk, Andrea Belamarić, Ante Jerkin, Mia Grulović, Antonela Tonković-Varga, Josipa Jurković, Ana Vudrag, Matea Matošin i Antonio Vukičević, a mentorica im je bila dr.sc. Nives Triva, profesoriva filozofije.
Na kraju je nastupio gimnazijski zbor „Gimnazijalke.“








