Sinoć je u Gradskoj knjižnici predstavljen novi broj Pegle, časopisa Gimnazije Antuna Vrančića.Časopis su prezentirale Dora Bumber i Martina Žic, urednica i njena zamjenica, predstavivši publici niz tema i događanja koji su ovoga puta zaslužili svoje mjesto u Pegli: Od neizostavne Vrane i Antuna, zaslužnih nagrađivanih učenika do zabavnih karikatura i stripova. ‘Najšibenskija naslovnica dosad’ posvećena je grafitima Šibenskih Funcuta, a cijeli časopis prožet je pozitivnim tonom, aktivnostima i uspjesima učenika, ali i pomaku na kulturno-glazbenoj sceni Šibenika.Ravnateljica Gimnazije Ivanica Belamarić kazala je kako je Pegla rezultat velikog truda gimnazijalaca.Prezentaciju su začinili  Matej Nakić i Dora Josipović, izvrsnim glazbenim točkama uz gitaru.

IMG_1359

ZADNJE VIJESTI

Uspješno proveden prvi interdisciplinarni scenarij poučavanja!

U sklopu provođenja Erasmus+ projekta „Suvremena škola“ (2025-1-HR01-KA122-SCH-000322060), zakoračili smo u uzbudljivo poglavlje moderne nastave. Učenici trećih razreda (3. a i 3. b) nakratko su zamijenili klasične školske klupe učenjem u realnom okruženju, uspješno povezavši teorijske koncepte ekološke i društvene održivosti s praksom na terenu.Naš prvi integrirani scenarij pod nazivom „Održivost na djelu: Spoj ekološke…
Više