Dana 15. travnja 2021. godine našu školu je sa svojim suradnicima posjetila veleposlanica Portugala u Zagrebu, gđa. Paula Leal da Silva i tom prilikom je potpisan Protokol o suradnji između Camõesa – Instituta za suradnju i jezik, I. P. i Gimnazije Antuna Vrančića. Cilj suradnje je razvijanje nastavne ponude učenja portugalskog jezika te nastavnih i izvannastavnih aktivnosti u kontekstu portugalskog jezika i kulture za ovu i sljedeću školsku godinu.

U školskoj 2020./2021 godini portugalski jezik je uveden kao fakultativni predmet i 65 učenika pohađa nastavu portugalskog jezika. Za sve učenike Institut Camões je osigurao besplatne udžbenike.

Zbog velikog interesa naših učenika, želja nam je nastaviti suradnju i omogućiti kontinuirano poučavanje portugalskog jezika u našoj školi.

ZADNJE VIJESTI

FESTIVAL ZNANOSTI 2021.

Dana 14. svibnja 2021., ispred Gimnazije Antuna Vrančića održao se Festival znanosti 2021. koji popularizira i djeci približava znanost te pomaže da učenici spoznaju koliko je znanost sveprisutna u našem…
Više

ONLINE PROMOCIJA PEGLE NA FACEBOOKU!

Promocija školskog lista PEGLA održat će se u subotu, 15.5., s početkom u 18 sati,  putem gimnazijske Facebook stranice (Gimnazija Antuna Vrančića Šibenik).U izravnom prijenosu, 19. broj lista, koji je ove godine…
Više

Uspjeh učenika u MAT ligi

U subotu, 8. svibnja 2021. godine u online okruženju održano je posljednje (četvrto) kolo MAT lige, natjecanja koje promiče i popularizira matematiku. Na natjecanju je sudjelovalo više timova iz naše…
Više