Izložbu „Legendarna mjesta Vukovara“ priredile su maturantice Marta Roković, 4.A i Matea Žaja, 4.A, a učenica Kiara Šarić, 2.D izradila je instalaciju „Vukovarski vodotoranj“ pod mentorstvom profesorice Jasminke Paić. Izložbom i instalacijom učenici GAV-a odaju počast gradu Vukovaru i daju svoj doprinos obilježavanju 30. obljetnice stradanja Vukovara. Izložbu čine fotografije legendarnih mjesta i tekstovi koji daju uvid u njihovu simboliku:

Vukovarski vodotoranj – simbol opstanka
Kukuruzni put – simbol nade
Vukovarska bolnica – simbol života
Ovčara – simbol smrti
Trpinjska cesta – simbol otpora

ZADNJE VIJESTI

Quantum of happiness

Učenici 4.b sudjelovali su u eTwinning projektu Quantum of happiness zajedno s učenicima iz Turske, Rumunjske, Moldavije, Poljske i Francuske pod mentorstvom profesorice Lorane Antunac. U sklopu projekta provedena je zajednička anketa o raznim aspektima školskog života u svim školama te su učenici statistički analizirali podatke od škola partnera. Rezultate ankete naših učenika analizirali su…
Više

eTwinning projekt e-Trigonometrija

Učenici 3.A zajedno s profesoricom Loranom Antunac uspješno privode kraju još jedan eTwinning projekt pod nazivom e-Trigonometrija u kojem su razvijali STEM kompetencije i IKT kompetencije s posebnim naglaskom na program dinamične geometrije Geogebra. U projektu su osim učenika naše škole sudjelovali učenici Elektrotehničke i prometne škole u Osijeku, Srednje škole Marka Marulića u Slatini, Srednje…
Više

Rotary klub Šibenik – Za šibensku izvrsnost

Rotary klub Šibenik tradicionalno provodi akciju ‘Za šibensku izvrsnost’ kojom pomaže nadarene sugrađane, većinom mlade koji se pripremaju za neki od odabranih studija u kategoriji u kojoj su se se pokazali kao izvrsni. Za ostvaren izvrstan uspjeh na županijskom natjecanju te poziv na državno natjecanje ove godine je nagrađeno troje maturanata iz naše županije. Na…
Više