Uoči tužne 30. godišnjice vukovarske tragedije, učenici Gimnazije Antuna Vrančića u organizaciji Vijeća učenika i profesorice povijesti Jasminke Paić zapalili su svijeće u dvorištu škole i odali počast gradu heroju Vukovaru i Škabrnji.

Nakon uvodnih riječi profesorice Paić i sjećanja na događaje 1991. godine, prigodni program nastavljen je čitanjem ulomka iz knjige „Priča o gradu“ Siniše Glavaševića i postavljanjem plakata „Vukovar i Škabrnja 1991.“ kojim je maturantica Anđela Popov, 4.f odala počast svima koji su dali svoj doprinos u uspostavi Republike Hrvatske kao samostalne, suverene i demokratske države.

Dostojanstveno, s puno pijeteta i u tišini gimnazijalci su poručili da se nikad ne zaboravi žrtva Vukovara.

ZADNJE VIJESTI

Quantum of happiness

Učenici 4.b sudjelovali su u eTwinning projektu Quantum of happiness zajedno s učenicima iz Turske, Rumunjske, Moldavije, Poljske i Francuske pod mentorstvom profesorice Lorane Antunac. U sklopu projekta provedena je zajednička anketa o raznim aspektima školskog života u svim školama te su učenici statistički analizirali podatke od škola partnera. Rezultate ankete naših učenika analizirali su…
Više

eTwinning projekt e-Trigonometrija

Učenici 3.A zajedno s profesoricom Loranom Antunac uspješno privode kraju još jedan eTwinning projekt pod nazivom e-Trigonometrija u kojem su razvijali STEM kompetencije i IKT kompetencije s posebnim naglaskom na program dinamične geometrije Geogebra. U projektu su osim učenika naše škole sudjelovali učenici Elektrotehničke i prometne škole u Osijeku, Srednje škole Marka Marulića u Slatini, Srednje…
Više

Rotary klub Šibenik – Za šibensku izvrsnost

Rotary klub Šibenik tradicionalno provodi akciju ‘Za šibensku izvrsnost’ kojom pomaže nadarene sugrađane, većinom mlade koji se pripremaju za neki od odabranih studija u kategoriji u kojoj su se se pokazali kao izvrsni. Za ostvaren izvrstan uspjeh na županijskom natjecanju te poziv na državno natjecanje ove godine je nagrađeno troje maturanata iz naše županije. Na…
Više